W ramach naszej witryny korzystamy z plików cookies oraz przetwarzamy Państwa dane osobowe zgodnie z rozporządzeniem UE RODO. Szczegóły informacji w naszej Polityce prywatności.

Outsourcing informatyczny, obsługa informatyczna firm, budowa stron WWW, serwis komputerowy Świnoujście, naprawa komputerów, sprzedaż komputerów

Ustawienia poczty - Outlook Express

Parametrami potrzebnymi do ustawienia konta pocztowego, znajdującego się na naszym serwerze, są:

  • serwer poczty wychodzącej (SMTP): mail.fornet.com.pl,
  • serwer poczty przychodzącej (POP3) :mail.fornet.com.pl,
  • nazwa konta poczty elektronicznej : ********@fornet.com.pl,
  • hasło do konta poczty elektronicznej.

Uruchamiając program Outlook Express po raz pierwszy powinien uruchomić się Kreator połączeń internetowych. Jeśli tak jest proszę przejść do kroku 3.

Krok 1.
W menu głównym programu należy wybrać opcję 'Narzędzia' a następnie 'Konta'.

Krok 2
Pojawi się okno z czterema zakładkami. Nalezy się przełączyć na zakładkę drugą 'Poczta'. Następnie klikając na przycisk 'Dodaj' znajdujący się po prawej stronie okna otwieramy podmenu i wybierami z dostepnych opcji 'Poczta...'.

Krok 3
Uruchamia się Kreator połączeń Internetowych. Na pierwszej stronie kreatora pojawia się pytanie o 'Nazwę wyświetlaną'. Jest to nazwa, która będzie się pokazywała naszym adresatom w polu Od:. Po wpisaniu klikamy na przycisk 'Dalej'

Krok 4
Następnie pojawia się pytanie o nasz adres e-mail. Wpisujemy nazwę swojego konta na naszym serwerze w postaci *******@fornet.com.pl, oczywiście zastępując znaki '*' nazwą swojego konta.

Krok 5
Kolejnym krokiem jest wpisanie podanych na początku strony serwerów poczty wychodzącej SMTP oraz przychodzącej POP 3.

Krok 6
Krokiem szóstym jest wpisanie nazwy swojego konta oraz hasła dostępu do niego. Jeśli nie pamiętamy hasła zawsze można się skontaktować z naszym biurem gdzie hasło zostanie przywrócone na domyślne ustawienia ustalone podczas instalacji.

Krok 7
Ostatnia plansza informuje nas iż zakończylismy ustawnianie konta poczty elektronicznej. Została jeszcze tylko jedna opcja do zmiany i dlatego nie zamykając tego okna oraz mając zaznaczone nasze konto klikamy na przycisk "Właściwości".

Krok 8
W oknie, które pojawi się wybieramy zakładkę "Serwery" i na samym dole okna zaznaczamy opcję "Serwer wymaga uwierzytelnienia". Domyślnie program Outlook Express ma ustawione parametry autoryzacji poprawne więc więcej nie należy nic ustawiać. Wybór nasz potwierdzamy klikając na przycisk "OK" oraz zamykając okno z listą kont pocztowych.

Apartamenty w Świnoujściu - noclegi oraz apartamenty nad morzem